Newsello.pl

Tanie podręczniki szkolne. Czy warto kupować używane książki?

Gorączka przygotowań do szkoły właśnie się zaczyna i to najlepszy czas, aby kupić książki, ćwiczenia i inne materiały. Czy warto inwestować w nowe książki? Jakie są wady i zalety tego rozwiązania? Jakie książki potrzebne są po reformie edukacji w 2017?
Tanie podręczniki szkolne. Czy warto kupować używane książki?
Tanie podręczniki szkolne. Czy warto kupować używane książki?

Niezaprzeczalnie materiały do nauki nie należą do najtańszych. Już od pierwszej klasy, każde dziecko powinno być zaopatrzone w komplet podręczników, zeszytów ćwiczeń, słowników i innych, dodatkowych pomocy naukowych. Nie każdy jednak chce czy może wydawać każdorocznie część pensji na coś, co posłuży dziecku chwilę, a ostatecznie zostanie zniszczone czy popadnie po roku w zapomnienie. Rozwiązaniem jest kupowanie używanych książek lub szukanie tanich księgarni – takich, które nie są rekomendowane przez szkołę czy dostępne stacjonarnie. Nie od dziś wiadomo, że w sieci można znaleźć prawdziwe perełki. Co wybrać?

Nowe książki
- decydując się na zakup nowych książek, mamy pewność, że nie są zniszczone, nie posiadają braków w kartkach, nie są porysowane, pomazane, pokreślone itp. W przypadku, kiedy wiemy, ze z tych książek skorzysta jeszcze nasze młodsze dziecko lub kogoś z rodziny czy znajomych, warto wybrać tę opcję.
- kiedy rozważamy wybór nowych książek dla dziecka, warto się upewnić, czy są one niezbędne. Może się okazać, że dodatkowy zeszyt ćwiczeń nie będzie praktycznie używany, a z jednego podręcznika mogą korzystać dwie osoby w ławce. Najlepiej zasięgnąć rady nauczyciela lub rodziców starszych dzieci.
- przy okazji reformy edukacji, może okazać się, że nowe podręczniki są koniecznością (najlepiej zasięgnąć informacji w szkole do której uczęszcza nasze dziecko, być może podręczniki organizowane będą dopiero we wrześniu). Warto jednak poszukać najtańszych opcji – zakupu książek w większej ilości bezpośrednio w drukarni lub wyboru księgarni i sklepów internetowych, w których ceny mogą się znacznie różnić.
Porównywarkę cen podręczników książek znajdziesz TUTAJ.

Używane książki
- ich zaletą jest przede wszystkim cena – używane podręczniki możemy kupić nawet o połowę taniej od tych nowych, a ich jakość wcale nie musi się diametralnie różnić, wystarczy poświęcić na szukanie zadbanych egzemplarzy nieco więcej czasu
- warto postawić na używaną książkę w przypadku podręczników, które wiemy, że będą rzadko używane lub są jedynie dodatkiem do obowiązkowych materiałów – zaoszczędzone pieniądze na pewno przydadzą się we wrześniu
- używane książki nie zawsze się sprawdzają – np. w przypadku zeszytów ćwiczeń – należy zwrócić uwagę, w jakim stopniu są one uzupełnione, może się okazać, że nasze dziecko bardzo chętnie skorzysta z uzupełnionych zadań – co, jak wiadomo – nie jest najlepszym wyjściem. Uniwersalnym wyjściem wydaje się być połączenie używanych podręczników z nowymi ćwiczeniami.
Najtańsze zeszyty ćwiczeń znajdziesz pod TYM linkiem. 


Reasumując – warto dobrze przemyśleć, ilu książek będziemy potrzebować. Nawet połączenie nowych i używanych, wyjdzie dla naszego portfela dużo korzystniej od kupowania wszystkich materiałów w księgarni.

 

Zobacz więcej: Jakie są najpopularniejsze książki do nauki języków obcych? KLIK 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jak nauczyć dziecko zdrowego odżywiania? Oto 5 sposobów! [fot. Adobe Stock]

Jak nauczyć dziecko zdrowego odżywiania? Oto 5 sposobów!

Dziecko
środa, 29 sierpnia 2018, 11:11
Dzieciństwo to okres, w którym najmocniej poznajemy świat i wyrabiamy w sobie wiele nawyków, które będą nam towarzyszyć przez całe życie. Dobrze już od najmłodszych lat edukować naszą pociechę w kwestii zdrowego stylu życia. Oto jak do tego podejść!
Jak przygotować miejsce do nauki dla dziecka? [fot. Shutterstock]

Jak przygotować miejsce do nauki dla dziecka?

Dziecko
czwartek, 23 sierpnia 2018, 12:09
Odpowiednie warunki mogą znacznie pomóc w polepszeniu się ocen i ogólnego samopoczucia naszego potomstwa. Dowiedz się, o czym trzeba pamiętać, projektując pokój dla dziecka!

Zobacz również