Newsello.pl

Tajemnice uprawy wrzosów

Sukces w uprawie wrzosów zapewni nam przestrzeganie kilku zasad ich hodowli. Jak zrobić to dobrze? Zapraszamy do krótkiego poradnika
Tajemnice uprawy wrzosów
Tajemnice uprawy wrzosów

Wrzosy a nawożenie…
Wrzosy są z natury przystosowane do słabej gleby i trudnych warunków, jednak jeżeli w ogrodzie mamy możliwość zapewnić im żyźniejszą glebę, można z tego skorzystać, tylko z głową…

Najkorzystniej nawozić je na wiosnę, aby pobudzić ich wzrost oraz spowodować, że obficiej zakwitną. Bezpieczne będą nawozy granulowane, długo działające. Zbyt obfite, nadmierne nawożenie może spowodować ich zaburzony wzrost, nadmierny wzrost łodyżek, wyginanie się, zaburzenie pokroju.

W okresie kwitnienia już, możemy zastosować nawozy poprawiające wybarwienie kwiatów i obfitość kwitnienia, jednak jeżeli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, lepiej z tego zrezygnować, gdyż nieprawidłowe nawożenie, może spowodować więcej szkody niż pożytku.

Inne zabiegi pielęgnacyjne wrzosów, co warto wiedzieć?
Wrzosy lubią przemarzać, dlatego szczególnie młode nasadzenia lub rośliny w donicach, warto okrywać na zimę. Donice z wrzosami możemy zabezpieczyć następująco: donice ustawiamy na styropianie/ lub w kartonowym pudle i okrywamy agrowłókniną ( nie stosujemy foli, które ograniczają natlenienie i powodują gnicie roślin). Wrzosowiska na rabatach okrywamy także agrowłókniną lub uciętymi gałązkami igliwia.

Sukcesem zwartego wzrostu i obfitego kwitnienia wrzosów, jest ich prawidłowe przycinanie. Rośliny przycinamy wiosną, lub jesienią po kwitnieniu, poniżej przekwitniętego kwiatostanu. W miejscu cięcia roślina rozgałęzi się i do następnego sezonu stworzy zdrową, atrakcyjną kwitnącą dekorację.

Ogród jesienny to ogród z wrzosami
Wrzosy są bardzo atrakcyjne, a dzięki prawidłowej pielęgnacji mogą się dobrze rozwijać, aby jesienią prezentować nam wszystkie swoje wdzięki, dlatego polecamy ich uprawę!

Artykuł przygotował internetowy sklep meblowy Ogrodolandia. Sklep oferuje szeroki wybór donic ogrodowych z drewna: (ogrodolandia.pl/donice-drewniane). W ofercie znaleźć można też donice z technorattanu, plastiku czy ceramiki.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również