Newsello.pl

Zasłony w poziome pasy - hit w 2019 roku!

Zasłony w pasy wracają do łask.
zasłony w poziome pasy
zasłony w poziome pasy

Zasłony w pasy wracają do łask. Na oknie prezentują się wyśmienicie i pasują do różnych stylizacji. Pionowe czy poziome pasy – w różnych zestawieniach kolorystycznych stanowią ciekawą oprawę każdego okna.

Przytulnie i ciepło

Wnęka okienna powinna mieć należytą oprawę. Oczywiście w niektórych aranżacjach, np. loftowych, surowym industrialu dekoracyjność okien nie jest wskazana, ale w każdych innych już tak. Niektórzy wybierają bardziej ascetyczne zasłony lub żaluzje czy rolety o stonowanie kolorystyce. Inni gustują w większej ozdobności, wybierając zasłony z falbanami, kokardkami, fantazyjnie je upinając. Idealne dopasowanie ich do konkretnej stylistyki wnętrza pozwala stworzyć niebanalny klimat a każdym pomieszczeniu. Szczególnie sypialnia jest takim miejscem, w którym przytulność powinna być stawiana na pierwszym miejscu. Oprócz dekoru i kolorystyki ścian czy podłóg zasłony również są ważnym elementem budowania takiego klimatu.

Pasiaste wnętrza

Ostatnio mają swój renesans tkaniny w pasy. Zawieszone we wnęce okiennej prezentują się wyjątkowo oryginalnie, nadając wnętrzu szyku. Można się o tym przekonać, zaglądając na jedną ze stron z zasłonami, w którego ofercie znajdują się pasiaste tkaniny, np. tutaj: https://strefafiran.pl/pl/p/ZASLONA-Grube-Pasy-145x250/171. Umiejętnie dobrane do pomieszczenia zasłony potrafią nadać mu wyjątkowości. Za ich pomocą można podwyższyć lub obniżyć pokój, a także poszerzyć. Zależnie od metrażu i układu wnętrza można modelować je za pomocą poziomych i pionowych pasów na zasłonach.

Wiadomo, że pionowe pasy na tkaninie będą podwyższać wnętrze, ale też nadadzą mu dynamiki i klasy. Z kolei poziome pasy bardziej pasują do wnętrz, w których chce się uzyskać efekt ładu i harmonii. Optycznie poszerzą pokój i obniżą go, dlatego warto je zawiesić w pomieszczeniach wyższych i wąskich. Szerokie poziome pasy w odcieniach delikatnych, pastelowych umieszczone na tkaninie w większych odległościach od siebie wyciszą wnętrze. Cieńsze poziome pasy ożywią z kolei pomieszczenie, dlatego bardziej niż w sypialni sprawdzą się w  salonie czy pokoju dziennym.

Niebanalny efekt stworzą zasłony z pasami ułożonymi względem siebie w nieregularnych odległościach. Nie jest jednak wskazane łączenie ze sobą różnych szerokości kolorów pasów w jednym wnętrzu.  Poziome pasy są hitem roku 2019, dlatego w dobrych sklepach dziewiarskich będzie można dostać przeróżne wzory i kolory tego typu zasłon. Oczywiście oprócz zasłon, można ozdobić poziomymi pasami ściany, choć na jednym, małym fragmencie czy meble. W tym drugim przypadku trzeba bardzo uważać, aby efekt  był spójny  całością, nie kontrastował z nią zbytnio. Precyzyjnie zaaranżowane wnętrz e z uwzględnieniem poziomych pasów będzie robiło niezwykłe wrażenie.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również