Newsello.pl

Czy warto kupić rolety rzymskie?

Czy warto zainwestować w ten typ osłony okiennej? A może lepszym wyborem będą klasyczne rolety?
rolety rzymskie
rolety rzymskie

Zadaniem rolet jest nie tylko chronić nasze mieszkanie przed wzrokiem sąsiadów czy nadmiernym słońcem. Są one także ważnym elementem dekoracyjnym każdego wnętrza. Muszą więc być dopasowane do stylu, w jakim mieszkanie zostało zaaranżowane, a także indywidualnych preferencji właściciela. Jednym z popularniejszych obecnie rozwiązań są rolety rzymskie, montowane w różnych konfiguracjach. Czy warto zainwestować w ten typ osłony okiennej? A może lepszym wyborem będą klasyczne rolety?

Roleta rzymska

Roleta rzymska bez wątpienia wyróżnia się estetyką i funkcjonalnością. To materiał, który poprzez poruszanie mechanizmem można podnosić lub opuszczać. Nie są one zbudowane z pojedynczych lameli, tak jak ma to miejsce w przypadku żaluzji pionowych i poziomych, ale z jednego kawałka materiału. Dla podniesienia estetyki może on być wykończony falbaną lub innym rodzajem tkaniny – wszystko zależy od waszych preferencji, gustu oraz aktualnego wystroju mieszkania.

Rolety rzymskie stosowane są w każdym pomieszczeniu, z wyjątkiem łazienek, w których trzeba wybrać inne rozwiązanie lub materiał odporny na wilgoć. Roleta może być zrobiona z tkaniny nieprzepuszczającej słońca lub półprzezroczystej. Pierwsza opcja skutecznie zastępuje grube zasłony, druga zaś funkcjonalnością i wyglądem odpowiada tradycyjnym firanom. Rolety rzymskie warto wykonać na zamówienie, w czym pomoże szybka pożyczka, aby dokładnie pasowały do wymiarów okien.

Aranżacja wnętrza z roletami

Jak wspomnieliśmy, rolety to bardzo ważny element dekoracyjny mieszkania. Powinniśmy więc traktować ich wybór i zakup na równi z zakupem zasłon czy firan. Po prostu muszą do wnętrza pasować. Chodzi nie tylko o rodzaj materiału, ale także o kolor. W tym zakresie producenci dają wręcz nieograniczone możliwości, dzięki czemu z łatwością dobierzecie rolety rzymskie zarówno do salonu urządzonego w klasycznym stylu, jak i do minimalistycznej i nowoczesnej sypialni. Nie można zapominać o pokojach dziecięcych, w których rolety rzymskie również świetnie się sprawdzają.

Decydując się na zastosowanie rolet, można dobrać je tak, aby w każdym pomieszczeniu były podobne lub też kupić zupełnie różne modele. Wszystko zależy od waszego gustu. Poproście wykonawcę o próbki materiałów, zanim podejmiecie decyzję, który wybrać. Będziecie mogli porównać grubość tkaniny, przepuszczalność światła czy dopasowanie do wystroju wnętrza. Jeśli dysponujecie dużymi przeszkleniami, warto zainwestować, w czym pomoże https://proficredit.pl/szybka-pozyczka/ , w automat do podnoszenia i opuszczania rolet.

Artykuł Partnera

fot. pixbay.com

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również