Newsello.pl

Czy warto wybrać telewizor Smart TV? Na co przed kupnem zwrócić uwagę?

Dobry telewizor to w dzisiejszych czasach jedno z niezbędnych urządzeń w naszym domu.
telewizor Smart TV
telewizor Smart TV

Dobry telewizor to w dzisiejszych czasach jedno z niezbędnych urządzeń w naszym domu. Zwłaszcza jeśli jesteśmy miłośnikami filmowej lub serialowej rozrywki. Interesującym gadżetem dla każdego odbiorcy stają się telewizory wyposażone w Smart TV. Czym charakteryzuje się to rozwiązanie i czy warto wziąć je pod uwagę przy wyborze wymarzonego telewizora?

Inteligencja urządzenia

Smart TV, nazywany też inteligentnym telewizorem, to nowoczesne urządzenie oferujące wiele funkcji, których na próżno szukać w zwykłym telewizyjnym odbiorniku. Dzięki niemu, na jednym ekranie możliwe jest nie tylko oglądanie telewizji, ale też korzystanie z licznych aplikacji, platform streamingowych, mediów społecznościowych czy Internetu. Dodatkowo telewizory tego typu mogą być sterowane za pomocą głosu i synchronizowane z innymi urządzeniami przenośnymi, takimi jak laptop, smartfon czy tablet. Bogata oferta rynkowa umożliwia wybór sprzętu, który w pełni sprosta wszystkim naszym wymaganiom i zapewni rozrywkę dla całej rodziny.

Najważniejsze parametry

Wybór telewizora nie jest łatwy, zwłaszcza gdy firmy technologiczne prześcigają się w atrakcyjnych ofertach i z roku na rok proponują coraz ciekawsze urządzenia. Decydując się na zakup telewizora Smart TV, sprawdź opinie klientów na: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-najlepszy-telewizor-smart-tv-poznaj-opinie-naszych-klientow.bhtml. Warto również pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim wybierzmy odpowiedni rozmiar i kształt urządzenia. Wielkość ekranu powinna być dobrana do pomieszczenia, w którym umieścimy telewizor – pamiętajmy, że im większa przekątna urządzenia, tym większą odległość należy zachować między nim a widzem.

Telewizory Smart posiadają zarówno płaskie, jak i zakrzywione ekrany – wybór modelu zależy tu od efektu, jaki chcemy osiągnąć przy ustawianiu optymalnego kąta widzenia dla wszystkich użytkowników. Kolejnymi wytycznymi są rodzaj wyświetlacza i klasa energetyczna telewizora. Wśród odbiorników ze Smart TV dominują te z ekranem LED, OLED lub QLED, dające bogaty i zachwycający kolorami obraz.

Jeśli chodzi o klasę energetyczną, to pamiętajmy, że im wyższa jej wartość, tym mniej energii zużyje nasz telewizor. W korzystaniu z dobrodziejstw technologii pomoże nam odpowiedni system operacyjny. Wariantów jest dużo, dlatego przy wyborze warto kierować się prostotą i funkcjonalnością. Nie zapominajmy również o opcji komunikacji bezprzewodowej – dzięki wbudowanemu Wi-Fi będziemy mogli swobodnie surfować po sieci za pomocą naszego telewizora.

Wady i zalety

Telewizory Smart to doskonały wybór dla osób ceniących sobie najnowsze technologie, dobrą rozrywkę i funkcjonalność. Dzięki temu rozwiązaniu możemy bowiem znacznie rozszerzyć zakres programów do oglądania, zwłaszcza jeśli jesteśmy fanami filmów i seriali. Przy pomocy Smart TV otrzymujemy dostęp do szerokiej bazy aplikacji, a dzięki połączeniu z Internetem możemy używać telewizora do korzystania ze wszystkich dobrodziejstw sieci.

Wadą może być jednak uzależnienie sprawnego działania wspomnianych aplikacji od szybkości połączenia internetowego. Poza tym nowoczesne rozwiązania nie są tanie i znacznie windują cenę telewizorów. Smart TV nie jest też dobrym rozwiązaniem dla osób starszych i tych, którzy od telewizji raczej stronią. Jeśli jednak jesteśmy za pan brat z nowinkami technologicznymi i lubimy dobrą rozrywkę – Smart TV na pewno nas nie rozczaruje.

Artykuł Partnera

fot. shutterstock.com

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również