Newsello.pl

O czym należy pamiętać wybierając szuflady?

Każdy marzy o ładnych meblach, które będą należycie spełniać swoją rolę. By wybrać odpowiednie szuflady, należy zwrócić uwagę na pewne szczególne ich aspekty.
O czym należy pamiętać wybierając szuflady? [fot. materiały prasowe]
O czym należy pamiętać wybierając szuflady? [fot. materiały prasowe]

Praca w kuchni, czy to profesjonalna, czy amatorska, wymaga od nas używania sporej ilości zajmujących miejsce na blacie składników, oraz sprawnego żonglowania całą masą sprzętu. Ktoś mało doświadczony, może łatwo się w takim bałaganie pogubić, co skutecznie obniża motywację do gotowania i zmieni proces przygotowywania posiłków w udrękę. Jak tego uniknąć? Najlepiej, eliminując bałagan i zaprowadzają porządek!

Jak jednak tego dokonać? Odpowiedzią, może być odpowiednio przygotowany system szuflad, z dopasowanymi relingami, wkładami i matami antypoślizgowymi, które pozwolą nam zaoszczędzić miejsce i usprawnią nasze kuchenne działania!

Dobra organizacja pracy to podstawa. Również w kuchni

Kluczem do dobrego zagospodarowania przestrzeni w kuchni jest sprytny system przechowywania sprzętu i zapasów, gdzie wszystko jest na swoim miejscu i do którego łatwo jest przywyknąć. Im mniejsza kuchnia, tym większe znaczenie dobrego systemu szuflad z wszelkiego rodzaju przegrodami i wkładami na sztućce. Warto pamiętać też o relingach, które optycznie podwyższają szufladę, pozwalają na wygodne przechowywanie większych przedmiotów i dodatkowo wspierają wysokie fronty. Tę samą rolę pełnią podwyższenia.

Prawdziwa funkcjonalność naszej kuchni to zbiór wielu z pozoru drobnych szczegółów. Nawet najpiękniejsze meble wymagają systemu, który pozwoli maksymalnie je wykorzystać - mówi Michał Kichler z firmy Häfele, od lat będącej w czołówce dostawców akcesoriów budowlanych i meblowych w Polsce.

Lepiej wszystko sobie poukładać

Brak miejsca na sprzęty, luźno rzucone akcesoria kuchenne i sztućce – wszystko to potrafi odebrać radość z gotowania nawet największym zapaleńcom. Rozwiązaniem takiego problemu, są uniwersalne wkłady na sztućce, które pomagają nam zapanować nad chaosem. Dzięki możliwości przycinania dopasujemy je do każdej szuflady. W modnym teraz kolorze antracytowym i ze zintegrowaną powierzchnią antypoślizgową utrzymają w porządku wszystkie niezbędne akcesoria.

Bardzo przydatne są też maty antypoślizgowe – zapobiegają przesuwaniu się elementów wewnątrz mebli i pomagają utrzymać czystość – wystarczy je wyciągnąć i przemyć. Najlepsze są te, które można przyciąć do wymiarów szuflady.

Powszechnym problemem jest znalezienie odpowiedniego miejsca na wyższe sprzęty typu mikser czy blender. W tym celu warto pomyśleć o relingach – pozwolą zoptymalizować wysokość szuflady.

Wkład własny

Producenci, rozumiejąc nasze indywidualne potrzeby, coraz częściej oferują produkty nie tylko z regulacją szerokości, ale też w niestandardowych wymiarach. I tak na przykład, różnego rodzaju wkłady do szuflad pozwolą nam utrzymać „w ryzach” np. chybotliwe butelki czy otwarte paczki z makaronem.

Ciekawym udogodnieniem są też słupki do podtrzymywania talerzy, dzięki którym naczynia nie przesuwają się w trakcie otwierania. Tę samą rolę pełnią coraz bardziej popularne wkłady na słoiczki z przyprawami oraz stworzone z myślą o bezpieczeństwie domowników bloki na noże.

Jakie szuflady?

Odpowiedź na to jest zawsze jedna – dobrze zaprojektowane. Prawdziwą sztuka jest przygotowanie mebli, które nie tylko będą ładne, ale też i wytrzymałe i funkcjonalne. Technologia i jakość wykonania są niezbędne, jeśli w szufladach przechowujemy większe zapasy.

Przechowywanie zapasów i kuchennych sprzętów może być uciążliwe, stąd nasz pomysł na szuflady Moovit MX. Dzięki maksymalnemu wykorzystaniu przestrzeni i prostym ściankom wewnętrznej strony szuflady zmieścimy więcej i wygodniej – mówi Michał Kichler.

System wsparcia

Jednym z najważniejszych elementów szuflad są prowadnice. Muszą być niezawodne, jeśli w szufladach zamierzamy przechowywać spore zapasy i ciężkie sprzęty. Przy zakupie mebli do kuchni warto więc pytać o maksymalny udźwig – musimy upewnić się, że szuflady będą w stanie udźwignąć ciężar, jaki im powierzymy.

Moovit MX wyposażone zostały w prowadnice Matrix z hamulcem siły zamykania, które zachowują sztywność przy pełnym wysuwie i dużym obciążeniu, nawet do 70 kg – podkreśla Michał Kichler.

Oczywiście nie każda szuflada musi mieć tak ogromną pojemność. Warto jednak przeanalizować nasze indywidualne potrzeby i zaopatrzyć się w meble, w których pomieścimy zapasy i kuchenne akcesoria. Wszelkiego rodzaju wkłady, maty i relingi pozwolą nam to wszystko odpowiednio zorganizować.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również