Po pierwsze światło
Otóż ta duńska marka zajmuje się projektowaniem i tworzeniem nietuzinkowych lamp. Na przestrzeni kilku lat istnienia marka Vita zgromadziła w swoim portfolio mnóstwo interesujących projektów, które doskonale wpisują się w aktualne trendy skandynawskiego designu, określanego mianem scandi decor. Elementy wyposażenia wnętrz reprezentujące ten nurt doskonale czują się jednak również w multikulturowym otoczeniu i tym samym dają dowód, że tak ważne dla cienistej Skandynawii światło jest nierozerwalną częścią każdego wnętrza. Dlaczego by więc nie postawić na mieszanie i przenikanie się różnych trendów?
Kształty i kolor natury
Wielu współczesnych designerów czerpie inspiracje wprost z natury. Ma to wyrażać bliskość i hołd naturze, dzięki której przecież wielu z nich otrzymuje surowiec do pracy – papier, szkło, kamień, drewno oraz wiele innych. Podobnym tropem poszli William Ravn oraz Søren Christensen, a ich skojarzenia są wyjątkowo namacalne. Zwolennikom nietuzinkowego designu szczególnie przypadły do gustu dwa modele – Vita Silvia oraz Vita Eos. W obydwu z nich inspiracja bogactwem przyrody jest bardzo czytelna. Vita Silvia formą przypomina szyszkę. Składa się więc z wielu elementów o kształcie łusek, które wczepiane są w ponacinane, plastikowe stelaże. Vita Silvia to ponadto jeden z wielu modeli marki, który przeznaczony jest do samodzielnego montażu. Lampy wysyłane są w płaskim pudełku, w ten pomysłowy sposób zminimalizowano koszty logistyczne, przez co cena za ten nowoczesny design nie jest wygórowana. Co więcej, możliwość własnoręcznego składania to ciekawe urozmaicenie, które nie tylko wyraża ducha eco, ale także daje klientom szansę na zwiększenie własnego wkładu pracy. W pudełku oprósz elementów składowych lampy Vita Silvia, umieszczono również obrazkową instrukcję. Z kolei w Internecie bez trudu można znaleźć także autorski film instruktażowy.
Lampa z gęsich piór
O ile Vita Silvia wykonana jest w całości z tworzywa sztucznego, a wpływ natury na jej powstanie znajduje swoje odbicie w kształcie i strukturze, o tyle w projekcie Vita Eos twórcy poszli krok dalej. Dobrze znany kształt elipsy zakorzeniony jest w kanonach designu od dawna i wciąż adaptowany jest na nowo pod bieżące trendy. Vita Eos ma kształt elipsy i oferowana jest w kilku rozmiarach oraz wariantach kolorystycznych. Opływowy klosz Vita Eos ozdobiony jest jednak zawsze gęsim pierzem. Gęsto utkana pierzynka z piór sprawia, że Vita Eos uwieszona pod sufitem wygląda niczym obłok.
Skręcaj do woli
Ukłon w stronę klientów stanowi jeszcze jedna cecha. Większość lamp Vita Copenhagen nie narzuca użytkownikom opcji montażu. Projektanci zadbali bowiem o to, żeby ich lampy były elastyczne względem zmieniających się zapotrzebowań ostatecznych odbiorców. Dlatego też przeważająca liczna modeli – w tym także Vita Silvia oraz Vita Eos – może być łączona zarówno ze stojakiem (niskim lub wysokim) oraz z zawieszeniem w kilku kolorach. W ten prosty sposób w dowolnej chwili możesz przekształcić wybraną przez siebie lampę Vita Copenhagen do aktualnych potrzeb wnętrza Twojego domu.
Portal Efekciarnia.pl wsparł nas merytorycznie.