Newsello.pl

Trendy w pielęgnacji domu na rok 2018

W tym sezonie w pielęgnacji domu stawiamy przede wszystkim na ekologię oraz czyste powietrze. Istotną rolę odegrają także nowinki technologiczne, które wyręczą nas w obowiązkach domowych i pozwolą wygospodarować więcej czasu dla siebie i najbliższych.
Trendy w pielęgnacji domu na rok 2018
Trendy w pielęgnacji domu na rok 2018

Po pierwsze: Czyste powietrze

Zima to czas wzmożonego smogu, który wpływa także na stan powietrza wewnątrz naszych domów. Okazuje się, że z powodu zanieczyszczonego powietrza w pomieszczeniach zalega więcej kurzu i pyłu, a także może unosić się nieprzyjemny, duszący zapach. Dlatego, dbając o czystość w domu, powinniśmy zacząć od poprawy jakości powietrza. Popularnym obecnie sposobem na walkę ze smogiem są rośliny antysmogowe. Jednak, aby faktycznie działały, należy mieć w domu kilka, a nawet kilkanaście sztuk. Nie każdy może sobie na to pozwolić ze względu na ograniczony metraż. Lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem wydaje się być oczyszczacz powietrza. Na rynku są obecnie dostępne różne modele. Podczas wyboru oczyszczacza warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jakość filtrów i wydajność urządzenia. Oczyszczacz EAP450 Electrolux został wyposażony w filtry HEPA, które dostały aprobatę wiodących organizacji, związanych z chorobami układu oddechowego. Oczyszczacz Electrolux uzyskuje skuteczność filtracji na poziomie 99,97%. Pozwala na pozbycie się alergenów z domu – kurzu, sierści czy pyłków roślin. Dodatkowym atutem jest fakt, że usuwa nieprzyjemne zapachy z mieszkania. Dzięki temu w naszych domach zapanuje czystość i świeżość, która utrzyma się na dłużej.

Po drugie: Ekologia

Silnym trendem, za którym zdecydowanie warto podążyć, jest dbałość o środowisko. W tym sezonie chemiczne środki czystości zamieniamy na naturalne. Ekologiczne detergenty nie zawierają rakotwórczych substancji, są przyjazne dla skóry i nieszkodliwe dla małych dzieci. Co więcej, naturalne składniki nie świadczą o niższej skuteczności – są tak samo efektywne jak te wytwarzane w laboratoriach. Skoro nasze środki czystości mają pochodzić z natury, warto, żeby urządzenia do sprzątania także pozostały w zgodzie z ekologią. Powinniśmy wybierać sprzęty, które oszczędzają energię i są wykonane z biodegradowalnych materiałów. Firma Electrolux od lat dba o środowisko i produkuje urządzenia w oparciu o zasady ekologii. Dowodem tego jest linia produktów GREEN, które zostały wytworzone z przetworzonego plastiku. Do tej linii należy m.in. odkurzacz UltraSilencer™  Zen Green, który jest całkowicie przyjazny dla środowiska. W 55% został wykonany z plastiku pochodzącego z recyklingu. Ponadto oszczędza energię, zapewniając przy tym doskonałe efekty odkurzania. Sprzątanie przyjazne dla środowiska to obowiązkowy element nowoczesnej pielęgnacji domu.

Po trzecie: Cisza

W nowoczesnej pielęgnacji domu powinniśmy pamiętać nie tylko o zachowaniu czystości, ale także o własnej strefie komfortu. W natłoku codziennych obowiązków niezwykle ważne jest poszukiwanie harmonii, spokoju i odpoczynku. Okazuje się, że ich najlepszą gwarancją jest cisza. Warto wybierać sprzęty domowe, które nas jej nie pozbawią. UltraSilencer™ Zen od Electrolux pozwoli nam czerpać korzyści płynące z przebywania w ciszy nawet przy wykonywaniu obowiązków domowych. System Silent Zen™ opiera się na innowacyjnej technologii izolacji silnika, która zapewnia niespotykanie cichą pracę. Bardzo ważny jest również aerodynamiczny i gładki profil wewnętrzny ssawki Silent Zen™, dzięki któremu obniżony został poziom natężenia dźwięków, przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałych rezultatów sprzątania. Odkurzacz UltraSilencer™ Zen działa przy minimalnej głośności zaledwie 58 dB, a więc przy natężeniu zbliżonym do poziomu rozmowy. Dzięki niemal bezgłośnej pracy i doskonałej mocy ssania można wysprzątać dom, nie przeszkadzając sobie ani domownikom.

Po czwarte: Technologia

Rok 2018 upłynie pod znakiem innowacji technologicznych. Na popularności coraz bardziej zyskują urządzenia, które mogą wyręczyć nas w obowiązkach domowych. Współczesne sprzęty AGD pozwalają nam zapomnieć o odkurzaniu czy myciu podłogi – roboty sprzątające zrobią to za nas! Dzięki temu, zamiast myśleć o zaległych obowiązkach, będziemy mogli odpocząć i znaleźć czas dla siebie. Robot sprzątający PUREi9 od Electrolux dzięki technologii 3DVision może przeanalizować układ pomieszczenia i stworzyć cyfrową mapę, która pozwoli ominąć delikatne przeszkody. Trójkątny kształt odkurzacza umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc. W ten sposób możemy być spokojni o dokładność sprzątania. Ponadto przydatną funkcją jest sterowanie urządzeniem z poziomu aplikacji mobilnej. Dzięki temu, możemy uruchomić program odkurzania nawet będąc poza domem. Innowacyjne urządzenia AGD, wykonując za nas obowiązki domowe, daje nam szansę na codzienne chwile relaksu w naszych czterech kątach. 

Nowoczesna pielęgnacja domu opiera się przede wszystkim na innowacyjnej technologii i dbałości o środowisko. Urządzenia marki Electrolux posiadają obie te cechy i stanowią doskonałe wyposażenie współczesnego domu.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również