Newsello.pl

Szybkie sposoby na mycie armatury i kabiny prysznicowej

Polacy dzielą się na amatorów wanny i tych, którzy nie wyobrażają sobie łazienki bez prysznica. Bez względu na upodobania co do formy kąpieli, jedno jest pewne: nikt z nas nie lubi nieestetycznych osadów, jakie pojawiają się z powodu twardej wody.
Windomatic marki Vileda
Windomatic marki Vileda

Przedstawiamy kilka sposobów na uporanie się z problemem.

Systematyczność procentuje

Jeśli poświęcimy 5 minut po każdej kąpieli na umycie szyb i baterii – co nie jest wielkim wyzwaniem, nie będziemy musieli przeznaczać zbyt wiele czasu na gruntowne porządki. Co więcej – regularne czyszczenie pewnych elementów i niedoprowadzanie do osadzania się dużych złogów kamienia sprawi, że armatura posłuży nam jeszcze przez długie lata.

Sprytne domowe sposoby

Jeżeli nie mamy czasu lub regularne porządki po prostu nie leżą one w naszej naturze, a osad nieszczęśliwie opanował łazienkę, sięgnijmy do kuchennej szafki. Nie musimy inwestować w drogie i agresywne środki czyszczące, gdyż to, czego potrzebujemy znajdziemy w każdym domu. Wystarczy ocet i woda w proporcji 1:1 oraz ręcznik papierowy: nasączamy ręcznik octem i owijamy nim baterię i wszelkie zabrudzone elementy. Zostawiamy na około 15 minut, a po upływie tego czasu wycieramy dokładnie wodą i miękką szmatką. Minus tej metody to uporczywy zapach octu, który dość długo unosi się w pomieszczeniu. Jeżeli jesteśmy wyjątkowo wyczuleni na tak specyficzną woń, wykorzystajmy do tego celu cytrynę. Na koniec możemy przetrzeć delikatnie armaturę odrobiną oliwy – zapobiegnie to szybkiemu osadzaniu się nalotu oraz sprawi, że będzie pięknie błyszczeć. Pomocny będzie też spirytus salicylowy. Wystarczy nalać go na czyszczoną powierzchnię i przetrzeć miękką ściereczką. Uwaga! Tej metody nie polecamy do powierzchni z mosiądzu i patyny, gdyż mogą pojawić się przebarwienia.

Wystrzegaj się chemii, sięgnij po akcesoria

Bardzo często jedynym rozwiązaniem, jakie dostrzegamy w kwestii walki z osadem, jest skorzystanie z silnych środków chemicznych. Nic bardziej mylnego – nie dość, że są szkodliwe dla środowiska, to dodatkowo obciążają domowy budżet. Skorzystajmy zatem z tego, co oferuje nam rynek bogaty w akcesoria do sprzątania. A jak się okazuje, mamy szeroki wybór. Jeśli chcemy sprawnie i bez wysiłku wyczyścić kabinę prysznicową, użyjmy specjalnej myjki, która pozwoli nam zapomnieć o smugach, uciążliwym polerowaniu i marnowaniu czasu.

Elektryczna ściągaczka do szyb (np. Windomatic od Viledy) zaoszczędzi nam wiele cennych minut podczas porządków w łazience. Wystarczy użyć tradycyjnego środka do mycia szklanych powierzchni i zebrać myjką bród, osad i płyn. Takie urządzenie jest na tyle uniwersalne, że możemy umyć nim okna w całym domu, lustra, a także szyby w samochodzie. Czyszczenie armatury również może być bezproblemowe, jeżeli zaopatrzymy się w specjalną ściereczkę przeznaczoną właśnie do tego celu (np. Anti-Kalk). Część gładka zbierze wodę, a część ścieralna, dzięki swojej formule zawierającej dwutlenek tytanu usunie zabrudzenia i osad wapienny. To bezpieczny, ekologiczny i wyjątkowo ekonomiczny sposób na kamień w łazience i kuchni – wyjaśnia Piotr Piecha, ekspert marki Vileda.

Jak widać, wystarczy chwila, by móc cieszyć się czystą i błyszczącą armaturą, a to wszystko za sprawą domowych sposobów lub nowatorskich akcesoriów.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również