Newsello.pl

Superfoods w codziennej diecie – czyli jak jeść zdrowo, mimo braku czasu

Żyjemy w czasach w których trudno znaleźć czas na regularne posiłki, nie wspominając już o czasie na przygotowanie dobrego i pełnowartościowego dania. Czy oznacza to, że musimy porzucić zdrową dietę i zadowalać zwykłymi "zapychaczami"? Niekoniecznie!
Superfoods w codziennej diecie – czyli jak jeść zdrowo, mimo braku czasu [fot. salatino.pl]
Superfoods w codziennej diecie – czyli jak jeść zdrowo, mimo braku czasu [fot. salatino.pl]

Dieta w biegu

O tym, że warto się zdrowo odżywiać, nie trzeba chyba nikogo przekonywać! Nasze organizmy po prostu potrzebują odpowiednich składników odżywczych i witamin, a jedynym sposobem na ich dostarczenie jest właściwa dieta i regularne, zbilansowane posiłki.

Oczywiście, jak zawsze w teorii wszystko jest proste. W praktyce jednak, chyba każdy z nas wie, jak ciężko jest, w natłoku codziennych obowiązków, znaleźć chwilę wytchnienia, w której będziemy mogli w spokoju coś zjeść. Powoduje to, że nie zwracamy wystarczającej uwagi na to, co jemy i sięgamy po pierwszą lepszą, dostępną przekąskę. Te, są zazwyczaj bardzo proste i ciężko nazwać je pełnowartościowym posiłkiem, którego potrzebujemy.

Można jednak pójść w tej kwestii "na skróty", jednocześnie nic przy tym nie tracąc! Na pewno wszyscy słyszeliśmy o istnieniu tzw. Superfoods, czyli rożnego rodzaju produktów i składników, które są niezwykle bogate w wartości odżywcze i mogą z powodzeniem zastąpić duże ilości innych, mniej pożywnych produktów.

Ryba na ratunek!

Jednym z takich żywieniowych wytrychów są ryby, których właściwości są szczególnie pomocne dla osób zapracowanych. Dania rybne wspomagają myślenie i pomagają zachować spokój i jasność umysłu, a do tego posiadają znacznie więcej minerałów i białka niż dania mięsne. Ryby, zapobiegają też chorobom układu sercowo-naczyniowego, ponieważ nie pozwalają na odkładanie się szkodliwego cholesterolu w naszych żyłach, co powinno szczególnie zainteresować osoby spędzające dużo czasu w pozycji siedzącej.

Jakby tego było mało, to dzięki dużej zawartości witaminy D w rybach, wzmocnimy naszą odporność i unikniemy niezaplanowanych, wypranych z jakiejkolwiek radości urlopów spowodowanych chorobami.

Ryba wydaje się więc być idealnym jedzeniem dla osób pracujących, które muszą cały czas być w formie. Czy jednak na pewno jest to takie proste?

Co z czasem?

Prawdą jest, że wprowadzenie ryb do naszej diety może okazać pewnym wyzwaniem – mało kto w końcu będzie w stanie wykrzesać z siebie, po powrocie z pracy, energię, potrzebną aby przygotować skomplikowane danie pełne różnorodnych składników. Ponownie jednak, problem ten można obejść, w bardzo prosty i przyjemny sposób!

Firma Salatino przygotowała specjalną serię gotowych sałatek, w których skład wchodzą nie tylko ryby, ale też i inne, wartościowe dodatki, takie jak różne zboża i warzywa, które dopełnią naszą dietę i pozwolą nam w szybki i tani sposób zaoszczędzić czas na przygotowanie dobrego i zdrowego posiłku.

Sałatki Salatino, sprzedawane są w kompaktowych i solidnych opakowaniach, dzięki którym naszą przekąskę możemy zabrać ze sobą wszędzie, nie musząc martwić się o zajmujące miejsce i łatwo brudzące się talerze. Wystarczy zdjąć wieczko, a naszym oczom ukaże się gotowa do spożycia, pożywna sałatka!

Szczegóły i wszystkie smaki sałatek Salatino (w tym nie mniej wartościowe warianty dla Wegan!), można znaleźć na http://salatino.pl/

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Makarony Lubella

Makarony Lubella – najlepsze ze zboża

Kulinaria
wtorek, 09 października 2018, 14:09
Trwa kolejna odsłona telewizyjnej kampanii prezentującej "Najlepsze ze zboża". Spot przedstawia makarony Lubella, które towarzyszą nam o każdej porze dnia.

Zobacz również