Newsello.pl

Relaksujące olejki eteryczne do domu i biura

Zgłąb tajniki aromaterapii i popraw swój komfort pracy i życia w codziennej zawierusze!
Relaksujące olejki eteryczne do domu i biura
Relaksujące olejki eteryczne do domu i biura

Lubiany przez wszystkich stan relaksu i wyciszenia, na co dzień doświadczany bywa niezwykle rzadko. Praca, zajęcia domowe i różnego rodzaju problemy związane z tzw. prozą życia często uniemożliwiają nam znalezienie chwili tylko dla siebie. Godzina z ulubioną lekturą lub ciekawym filmem, aromaterapeutyczna kąpiel czy choćby czas na smakowanie bez pośpiechu wspaniałej herbaty pozwalają oderwać się od zabiegania, trosk i uporczywych myśli.

Chociaż każdy z nas na pewno posiada swój własny sposób na relaks wśród wielu sprawdzonych, ogólnie dostępnych metod na poprawę samopoczucia od lat wielką popularnością cieszą się metody naturalne. Na kondycję psychofizyczną najlepiej wpływa bezpośrednie doświadczanie przyrody podczas spacerów po lesie czy parku. Nie zawsze jednak możemy wygospodarować wystarczającą ilość wolnego czasu, szczególnie o tej porze roku, gdy jest pochmurno i szybko robi się ciemno.

Warto, więc zwłaszcza jesienią i zimą odpowiednio zaaranżować domową przestrzeń, by stała się ostoją spokoju, miejscem, w którym odpoczniemy i nabierzemy sił. Może to być łazienka, w której umieścimy piękne dary natury, jak choćby muszle, suszone kwiaty, kamienie i świece z wosku pszczelego. Wszystkie te akcesoria pozwolą nam cieszyć się wspaniałą kąpielą z dodatkiem olejków eterycznych, po której możemy wykonać delikatny masaż oliwką z olejkiem ylang-ylang, świetnie nawilżającym i natłuszczającym skórę, rozmarynowym poprawiającym krążenie krwi czy usuwającym napięcie nerwowe olejkiem lawendowym. 

Vapomix R-7 dla relaksu
Znakomitym sposobem na poprawę nastroju i odpoczynek jest nawanianie powietrza wybranymi olejkami eterycznymi z użyciem kominka aromaterapeutycznego. Ta niezwykle prosta metoda może być stosowana nie tylko w domu, ale także w pracy, klubach fitness oraz w innych miejscach, w których przebywamy. Wśród wielu olejków o działaniu relaksacyjnym znajdziemy na przykład olejki: bergamotowy, cyprysowy, cytrynowy, drzewa różanego, grejpfrutowy, lawendowy czy pomarańczowy.

Olejki mogą być stosowane pojedynczo lub w mieszankach. Osobom, które preferują gotowe preparaty na pewno przypadnie do gustu Vapomix R-7 marki Dr Beta, zawierający między innymi olejki: geraniowy, majerankowy i cytrynowy. Ten znakomity produkt zakropiony do kominka aromaterapeutycznego usuwa zmęczenie pracą umysłową, rozjaśnia umysł, mobilizuje do intensywnego myślenia i pomaga skupić myśli. Z jednej strony relaksuje, z drugiej zaś sprawia, że czujemy się gotowi do kolejnych aktywności.

Znajdujące się w nim olejki posiadają wiele cennych właściwości terapeutycznych. Geraniowy o przyjemnym ziołowo-kwiatowym zapachu nie tylko łagodzi zmienne nastroje, ale także pomaga w cukrzycy, infekcjach skóry i ranach. Majerankowy dobrze działa w bezsenności, bólach głowy i mięśni, natomiast pochodzący z Sycylii olejek cytrynowy o odświeżającym zapachu pomaga w napięciu nerwowym, nadciśnieniu, lękach i przeziębieniu.

Vapomix R-7 doskonale sprawdza się nie tylko w domu, ale także w miejscach pracy, gdzie nie tylko potrzebujemy relaksu, ale i mobilizacji do dalszego działania. 

Aromaterapeutyczne sposoby na relaks z użyciem olejków eterycznych marki Dr Beta

Gotowe mieszanki aromaterapeutyczne:

 • Vapomix R-6 na stres. Zawiera między innymi olejki petitgrain, sosnowy i geraniowy. Działa odprężająco i uspokajająco, łagodzi wzburzenie i wewnętrzne napięcia, a także stany nieuzasadnionej agresji. Doskonały w czasie odpoczynku po wyczerpującej pracy, napiętej uwadze, przeżytych konfliktach i mocnych wrażeniach. Łagodzi stany lękowe.
 • Vapomix E-7 na zmęczenie. Zawiera między innymi: olejki owoców jałowca, lawendowy, miętowy i rozmarynowy. Ma działanie pobudzające, usuwające zmęczenie wysiłkiem umysłowym i fizycznym. Dodaje sił i energii witalnej. Doskonały przy porannym zmęczeniu, a także po całodziennym wysiłku, pracy. Poprawia nastrój, dodaje chęci do życia. Łagodzi napięcia i stresy związane z pracą.

Receptury Dr Beta:

Relaksująca, wieczorna kąpiel aromaterapeutyczna z użyciem olejków eterycznych:

 • Olejek różany 4 krople;
 • Olejek lawendowy 3 krople;
 • Olejek mandarynkowy 3 krople.

Kąpiel powinna trwać piętnaście do trzydziestu minut, następnie ciało należy wytrzeć ręcznikiem, ale nie spłukiwać. Pamiętajmy jednak, żeby nie łączyć kąpieli aromaterapeutycznej z myciem. Po takim zabiegu nie będziemy mieli problemów z zaśnięciem, obudzimy się w pełni wypoczęci i zrelaksowani. Mieszanki te możemy dodać także wieczorem do kominka aromaterapeutycznego i odparować w sypialni.

Mieszanka relaksacyjna do rozpylania w kominku aromaterapeutycznym:

 • Olejek rumianku rzymskiego 5 kropli;
 • Olejek geraniowy 3 krople;
 • Olejek lawendowy 2 krople.

Masaż relaksacyjny z użyciem olejków eterycznych:

 • Olejek ylangowy 2 krople;
 • Olejek sandałowy 2 krople;
 • Olejek różany 1 kropla.

Olejki należy rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i wykorzystać uzyskaną mieszankę do masażu ciała.

UWAGA: nigdy nie stosować na skórę olejków eterycznych nierozcieńczonych olejami roślinnymi lub wodą!
Więcej informacji, znaleziecie Państwo na stronie internetowej marki Dr Beta.

Literatura

 • Iwona Konopacka-Brud, Władysław St. Brud, Aromaterapia dla każdego, Białystok 2007.
 • Władysław St. Brud, Iwona Konopacka, Pachnąca apteka. Tajemnice aromaterapii, Łódź 2008.
 • Iwona Konopacka-Brud, Władysław St. Brud, Aromaterapia w gabinecie kosmetycznym i ośrodku odnowy biologicznej. Welles i Spa, Warszawa 2010

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

W kuchni EKO...

W kuchni EKO...

Dla domu
wtorek, 16 stycznia 2018, 09:43
Przedstawiamy opis przykładowej, świetnie zaprojektowanej kuchni, który być może zainspiruje Was, do pewnym zmian w swoim otoczeniu…?

Zobacz również

Czym są domy pasywne?
Dla domu
środa, 10 stycznia 2018, 15:58

Czym są domy pasywne?

W dzisiejszych czasach coraz bardziej modne i opłacalne jest stawianie...