Newsello.pl

Przeprowadzkowe przesądy

Przeprowadzkom towarzyszą przesądy, a dla osób przesądnych dni, w jakie się przeprowadzają i okoliczności towarzyszące przeprowadzce są bardzo ważnymi czynnikami na drodze do znalezienia szczęścia w nowym domu.
Przeprowadzkowe przesądy
Przeprowadzkowe przesądy

Podobno szczęściu trzeba pomóc. Osoby przesądne pomagają na różne sposoby, choćby trzymając się przesądów, które od dawna obecne są w naszej kulturze, a które mają zapewnić szczęście domowników i domu. I bez względu na to, czy przeprowadzasz się na swoje czy na wynajęte mieszkanie, przesądy mają pomóc i sprawić, że mieszkanie stanie się prawdziwym domem.

Dni najlepsze na przeprowadzkę
Wg przesądów najlepszym dniem na przeprowadzkę jest środa i sobota. Przeprowadzka w środę wróży otwarty dom, dużo gości, natomiast w sobotę ma zapewnić szczęście domowników. Absolutnie nie powinno przeprowadzać się w niedzielę. Ma to związek z kalendarzem katolickim, wg którego dzień święty należy święcić, a nie podczas niego pracować. Przesąd ten ostrzega, że osoba która postanowi jednak przeprowadzać się w niedzielę, nie będzie miała długiego życia.

Pogoda podczas przeprowadzki
Pogoda podczas przeprowadzki również ma znaczenie. Wichura i porywisty wiatr podczas przeprowadzki źle wróżą dla ogniska domowego. To przesąd popularny zwłaszcza w rejonach nadmorskich. Przesąd mów, że wichura może zdmuchnąć ognisko domowe. Również listopad nie jest miesiącem, podczas którego należy się przeprowadzać. To podobno pechowy miesiąc. Zapewne dlatego, że przypada w nim święto zmarłych.

Stół przodem
Podczas wnoszenia mebli zdecydowane pierwszeństwo ma stół. Przy stole nawiązuje się relacje rodzinne, które rozwija się podczas wspólnych posiłków. Stół jest symbolem jedności rodziny, dlatego, bez względu w jakim jest stanie, jak jest zapakowany , bezwzględnie musi zostać wniesiony pierwszy. W nowym mieszkaniu warto rozrzucić po kątach grosiki - monety 1, 2 i 5 groszowe. Te grosze mają przyciągać pieniądze do domowników, i sprawiać, że domownikom nigdy nie zabraknie pieniędzy.

Świeczki w nowym lokum
Co zrobić, aby przywrócić szczęście w domu, w którym ktoś umarł? Najlepiej do takich domów się nie wprowadzać. Ale skoro jesteś już właścicielem domu, w którym ktoś zmarł, powinieneś zastosować rozwiązanie naszych babek. Należy w każdym pomieszczeniu zapalić świeczkę i pozwolić jej wypalić się do końca, dzięki czemu dom zostanie w pełni oczyszczony.

Świeczki, palone w oknach od południowej strony, mogą mieć istotne znaczenie. Ale oczywiście, istnieje tu mocny podział na kolory, dzięki którym osiągnie się zamierzony cel: czerwona świeca dla wszystkich szukających miłości, pomarańczowa dla tych, którym potrzebna jest siła wewnętrzna. Kolor niebieski to kolor dla tych, którzy muszą przygotować się do egzaminów, ale również warto zapalić ją przed podróżą. Zielona świeca jest dla tych, którzy marzą o bogactwie i dobrobycie, a  żółta pomaga w komunikacji i osiąganiu kolejnych szczebli kariery. Brązowa przeznaczona jest dla tych domowników, którzy chcą znaleźć drugi dom, a fioletowa dla osób, które chcą rozwinąć swoją intuicję.

Przesądy, przesądy
Po przeprowadzce, aby uchronić dom przed niszczeniem rzeczy i kradzieży warto potłuc trochę szkła, no i nie wolno ze starego domu przywozić brudów i śmieci ze starego mieszkania. Jeśli masz kota - wpuść go do nowego mieszkania przodem. Ale najważniejsze, to poczuć pozytywne fluidy w nowym mieszkaniu. Wtedy, gdy zamieszkają w nim szczęśliwi ludzie, to szczęście na pewno długo go nie opuści.

Artykuł został przygotowany przez firmę Relokum Przeprowadzki z Gdańska oferującą przeprowadzki na terenie kraju i zagranicy: relokum-przeprowadzki.pl

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również