Newsello.pl

Okno fix – nieotwieralne rozwiązanie dla twojego domu

Są takie okna w naszych domach, które tak właściwie nigdy nie są otwierane – w takim wypadku, najlepiej jest wykorzystać tzw. okna stałe, które nie tylko są tańsze, ale i bezpieczniejsze!
Okno fix – nieotwieralne rozwiązanie dla twojego domu [fot. ip]
Okno fix – nieotwieralne rozwiązanie dla twojego domu [fot. ip]

Czasy w których przyszło nam żyć pełne są nowoczesnych rozwiązań, które dają nam liczne nowe możliwości. Nie inaczej jest w architektonice, dzięki której możemy podziwiać coraz to nowe i bardziej wymyślne projekty. Nowe, zaawansowane technologicznie materiały, specjalne antywłamaniowe drzwi a nawet nowoczesne okna!

Zazwyczaj, gdy myślimy o oknie, to zakładamy od razu, że można je otworzyć – wydaje się to być jedna z oczywistych funkcji okien. Dzieki temu możemy się przez okno wychylać oraz wietrzyć w domu– nawet, jeśli tego nie potrzebujemy. Gdy jednak możliwość otwarcia okazuje się zbędna – rozwiązaniem są okna nieotwierane, znane również jako okna typu fix. W ofercie Awilux możemy znaleźć stałe elementy stolarki otworowej, które zapewnią nam komfort i trwałość na lata.

Okna stałe, są nie tylko tańsze, ale też i bardzo szczelne. Zapewniają bezpieczeństwo i dają możliwość uzyskania wielkogabarytowych przeszkleń. Są również odporne na włamanie oraz nie zabierają przestrzeni koniecznej przy standardowych oknach do otwarcia skrzydła. Jest to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy duże wymiary przeszklenia wykluczają wykonanie okna otwieranego.

Niezawodna konstrukcja

Okna typu fix wyróżnia minimalistyczna budowa. Nie posiadają one klamek oraz okuć, które odpowiadają za otwieranie, zamykanie i uchylanie skrzydeł. Wyróżnia je również mniejsza ilość profili. Wszystko to sprawia, że okna typu fix z oferty Awilux świetnie sprawdzą się w konstrukcjach i wnętrzach, których właściciele cenią sobie najwyższą estetykę.

Odpowiednia szczelność

Przy wyborze odpowiednich okien dla naszego domu, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich szczelność. Z uwagi na nieotwieralność, powinny być montowane tylko w pomieszczeniach z prawidłową wentylacją. Mogą występować praktycznie w każdym wnętrzu, w którym działa wentylacja mechaniczna. Jeśli jednak w domu występuje tylko wentylacja grawitacyjna, zgodnie z prawem okna stałe mogą stanowić jedynie połowę zastosowanych przeszkleń, których powierzchnia może być nie mniejsza niż 1/8 podłogi w pomieszczeniach mieszkalnych.

Bezpieczeństwo i nieograniczone możliwości aranżacyjne

Okna typu fix firmy Awilux – jako nieotwieralne – to dodatkowa ochrona przed włamywaczami. Brak klamek, zawiasów i innych okuć utrudnia podważenie oraz niepożądane otwarcie Dodatkowo, można się też zabezpieczyć poprzez zamontowanie bezpiecznych szyb klasy P4. W ten sposób, zagwarantujemy sobie bardzo wysoką ochronę przed złodziejami i będziemy mogli być spokojni o naszych najbliższych, zarówno w nocy, jak pod naszą nieobecność w dzień.

Często we wnętrzach położenie mebli i elementów dekoracyjnych, uzależniamy od przestrzeni potrzebnej dla stałych elementów, takich jak drzwi czy właśnie okna. Konieczność otwarcia skrzydeł często ogranicza możliwości aranżacyjne naszych pomieszczeń. Okna typu fix od Awilux, mają nie tylko większe przeszklenia od tradycyjnych rozwiązań, ale przede wszystkim nie zabierają dodatkowego miejsca.

Rozwiązanie dostosowane do potrzeb

Okna typu fix są wybierane głównie ze względu na niższą cenę. Dzięki nim możemy sobie pozwolić na przeszklenia bez konieczności wydawania fortun... przynajmniej w miejscach, które nie wymagają otwieranych skrzydeł,. To także dobre rozwiązanie w przypadku chęci stworzenia łagodnego przejścia między tarasem, balkonem a wnętrzem. Dzięki możliwości połączenia okien typu fix ze standardowymi skrzydłami otwieralnymi, możemy uzyskać efekt okien przesuwnych przy niższych kosztach.

Kiedyś nieotwieralne, wielkogabarytowe okna kojarzone były z witrynami. Dzisiaj zaś, cieszą się popularnością szczególnie w nowoczesnych projektach architektonicznych – począwszy od domów pasywnych po jednorodzinne budynki mieszkalne. Dostępne w szerokiej ofercie Awilux okna typu fix, pomogą wam maksymalnie wykorzystać naturalne światło i ciepło. Takie rozwiązanie wpłynie nie tylko na komfort domowników i estetykę, ale przede wszystkim na niższe koszty ogrzewania.

Przykładowa wycena:

  • Okno typu fix LivIng: 1500 mm*2400 mm
  • Kolor: biały
  • Szyba: Ug=0,5, 4-18-4-18-4
  • Cena: 1362,84 netto (pln)

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również