Newsello.pl

Nowy wentylator oszczyszczający Dyson Pure Cool™

Zadbaj o jakość powietrza, którym oddychają twoi najbliżsi z Dyson.
Nowy wentylator oszczyszczający Dyson Pure Cool™
Nowy wentylator oszczyszczający Dyson Pure Cool™

Nowy wentylator oczyszczający Dyson Pure Cool™ usuwa 99,95% najdrobniejszych, potencjalnie szkodliwych cząstek z domowego powietrza, o wielkości nawet do 0,1 mikrona.

Oczyszczacze powietrza mogą pomóc w wychwytywaniu zanieczyszczeń, bakterii i wirusów, a także pyłków, alergenów i nieprzyjemnych zapachów. Jednakże niektóre konkurencyjne oczyszczacze wykorzystują silniki, które w celu wychwycenia zanieczyszczeń tłoczą powietrze przez powierzchnię filtra. W rozwiązaniu tym zanieczyszczenia często przedostają się na zewnątrz i trafiają z powrotem do powietrza, którym oddychamy.

Wentylator oczyszczający Dyson Pure Cool™ wyposażono w filtr 360° z mikrowłókien borokrzemianowcyh HEPA. Technologia wychwytuje 99,95% cząstek o wielkości do 0,1 mikrona zatrzymywanych w filtrze, rozprowadzając czystsze powietrze w pomieszczeniu.

James Dyson powiedział:

W powietrzu znajduje się znacznie więcej zanieczyszczeń niż jest w stanie uchwycić ludzkie oko. Inżynierowie Dyson skupili się na wychwytywaniu najdrobniejszych cząsteczek o wielkości zaledwie 0,1 mikrona. Nasz unikalny szklany filtr HEPA 360 ° składa się z 1,1 m2 mikrowłókna borokrzemianowego, plisowanego 254 razy, co oznacza, że możemy wychwycić 99,95% cząsteczek, tak małych jak 0,1 mikrona.

Opatentowana technologia Dyson
Dzięki zastosowaniu wydajnej technologii Air Multiplier™ i ruchom oscylacyjnym oczyszczacz Dyson wypełnia pomieszczenie długim strumieniem oczyszczonego powietrza.

W najnowszym oczyszczaczu Dyson Cool™ zastosowano szklany filtr HEPA 360, również opracowany przez firmę Dyson. Odfiltrowane cząstki więzną w filtrze i nie powracają do powietrza którym oddychamy. W ten sposób do pomieszczeń wypuszczany jest strumień oczyszczonego powietrza o dalekim zasięgu.

Dyson w liczbach:

• Podczas opracowywania tej technologii, powstało 450 prototypów.
• W ciągu ostatnich czterech lat Dyson zatrudnił ponad 1000 nowych inżynierów. Rozbudowa kampusu o wartości 250 milionów funtów pozwoli stworzyć kolejne 3000 miejsc pracy. Przedmiotem zainteresowania będzie inżynieria elektroniki. W tym roku Dyson zatrudnił do zespołu ponad 50 nowych członków.
• Wieloletnie inwestycje w silniki cyfrowe Dyson oraz w nowe technologie odkurzaczy bezprzewodowych przełożyły się na wzrost sprzedaży i zwiększyły obroty do 1,2 mld funtów. Obecnie największym rynkiem dla firmy są Stany Zjednoczone, a na drugim miejscu znajduje się Japonia.
• Dyson obecnie rekrutuje 300 inżynierów do swojego zespołu inżynierów. Dołącz do zespołu ponad 2000 inżynierów i naukowców.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również