Newsello.pl

„Lubella inspiruje i edukuje” - trzecia edycja programu zakończona!

Cykliczna kampania „Lubella inspiruje i edukuje” ma na celu edukację dzieci i młodzieży na temat roli produktów zbożowych w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu.
„Lubella inspiruje i edukuje” - trzecia edycja zakończona!
„Lubella inspiruje i edukuje” - trzecia edycja zakończona!

III edycja programu „Lubella inspiruje i edukuje” trwała od 8 listopada 2017 r. do 15 stycznia 2018 r. i była skierowana do uczniów VI-VII klas szkoły podstawowej i II-III klas gimnazjum.

W tym czasie ponad 100 000 uczniów w całej Polsce wzięło udział w trzech inspirujących zajęciach. Nauczyciele otrzymali szczegółowe scenariusze lekcyjne i materiały dydaktyczne opracowane we współpracy z zespołem dietetyków i metodyków, na podstawie których przeprowadzili trzy kreatywne lekcje w swoich szkołach. Całość programu opierała się o zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenie, wspólne gotowanie i grywalizację.

W ramach programu odbył się także konkurs, w którym do zdobycia były atrakcyjne nagrody. Zasady były proste – podczas ostatniej z trzech lekcji należało sfotografować przygotowane przez uczniów potrawy oraz uczestników przy pracy i przesłać zgłoszenie konkursowe. Z kilkuset nadesłanych zgłoszeń konkursowych wyłonione zostały 3 nagrody główne i 10 wyróżnień. Prace były niezwykle inspirujące!

W trzech zwycięskich szkołach odbędą się warsztaty kulinarne z ekspertem kulinarnym marki Lubella – Michałem „Maglem” Myszkiewiczem podczas których młodzież będzie mogła wykazać się swoimi umiejętnościami, ale też skorzystać z wielu wskazówek i porad kucharza. Dodatkowo wręczone zostaną bony dla szkół o wartości 1500 zł każdy do realizacji na dowolny cel oraz specjalne karty podarunkowe o wartości 700 zł dla nauczycieli koordynujących do wykorzystania w sieci EMPIK. Natomiast uczniowie 10 wyróżnionych klas otrzymają zestawy produktowe od Lubelli.

NAGRODY GŁÓWNE:
1. Klasa IIIA z Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży
2. Klasa VI ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi
3. Klasa IIIH z Gimnazjum nr 1 w Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie

10 WYRÓŻNIEŃ:
1. Klasa IIIA Gimnazjum, Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Żninie im. Powstańców Wielkopolskich
2. Klasa IIB z Zespołu Szkół – Gimnazjum w Zalewie
3. Klasa VI z Zespołu Szkół w Górznie
4. Klasa IIIA z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach
5. Klasa II Gimnazjum, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego
6. Klasa IIIC z Gimnazjum Publicznego w Pruchniku
7. Klasa IIA Gimnazjum, Szkoła Podstawowa w Grabownicy Starzeńskiej
8. Klasa III z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Niżnej
9. Klasa VI ze Szkoły Podstawowej im. Kpt K. Filipowicza ,, Korda" w Dorohusku
10. Klasa II z I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie z Oddziałami Gimnazjalnymi

Dodatkowo, każda szkoła, która wzięła udział w tegorocznej edycji „Lubella inspiruje i edukuje” i wypełniła Ankietę Podsumowującą Program otrzyma Certyfikat potwierdzający jej udział i zaangażowanie w edukację uczniów na temat zasad prawidłowego żywienia.

III edycja programu edukacyjnego „Lubella inspiruje i edukuje” uzyskała patronat honorowy Krajowej Federacji Producentów Zbóż, Koła Naukowego Dietetyków Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Koła Naukowego Dietetyków Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Instytutu Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie, oraz Kuratoriów Oświaty.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Makarony Lubella

Makarony Lubella – najlepsze ze zboża

Kulinaria
wtorek, 09 października 2018, 14:09
Trwa kolejna odsłona telewizyjnej kampanii prezentującej "Najlepsze ze zboża". Spot przedstawia makarony Lubella, które towarzyszą nam o każdej porze dnia.

Zobacz również