Newsello.pl

iRobot Braava Jet 240 – robot, który umyje podłogę za ciebie

Era urządzeń ułatwiających człowiekowi życie już dawno wkroczyła w zaawansowane stadium. Producenci różnorodnych marek prześcigają się we wprowadzaniu na rynek kolejnych nowości.
iRobot Braava Jet 240
iRobot Braava Jet 240

Przykładem sprzętu, który nie tylko ułatwia życie, ale również pozwala zaoszczędzić naprawdę dużo czasu są chociażby automatyczne roboty sprzątające. Aktualnie coraz więcej tego typu urządzeń, oprócz funkcji standardowego czyszczenia na sucho, wyposażona jest w funkcję mopa czyszczącego powierzchnie na mokro.

Godnym uwagi jest chociażby iRobot Braava Jet 240. To stosunkowo niedawno wprowadzone na rynek urządzenie (zaprezentowane na targach wrześniowych IFA 2016) określane mianem robota mopującego.

Informacje wstępne
To co wyróżnia iRobot Braava to przede wszystkim połączenie możliwości sprzątania na sucho oraz na mokro. Zgodnie z deklaracją producenta najlepiej spisuje się na niewielkich pomieszczeniach (typu kuchnia czy łazienka), niemniej jednak sprzątanie większej powierzchni (podłogi w salonie czy pokoju) nie powinno stanowić większego problemu. Problem może pojawić się w przypadku, gdy czyszczone pomieszczenie będzie naprawdę duże - wówczas może wystąpić potrzeba kilkukrotnego ładowania sprzętu.

iRobot Braava dedykowany jest do powierzchni twardych, takich jak płytki ceramiczne i kamienne, drewno, panele, parkiet oraz linoleum.Urządzenie, zależnie od czyszczonej powierzchni, jest wyposażone w różnego rodzaju nakładki. Użytkownik może używać mopów jednorazowego użytku (które są wyrzucane po skończeniu procesu sprzątania) bądź zdecydować się na takie, które można użyć wielokrotnie (po uprzednim wypraniu). Niemniej jednak warto mieć na uwadze fakt, iż te jednorazowe pozwalają zachować większy poziom czystości - nie brudzą samego urządzenia, jak i ograniczają kontakt użytkownika z brudnymi nakładkami.

Urządzenie nie jest wyposażone w żadne pojemnik, który miałby za zadanie zbierać zanieczyszczenia. Zgodnie z zamysłem producenta wszelkiego rodzaju zabrudzenia mają zostać wychwycone i zatrzymane przez nakładki.

Co zawiera zestaw?
Do zestawu, oprócz samego iRobota, dołączona jest niewielka ładowarka do baterii, akumulator litowo-jonowy o łącznej pojemności 1950 mAh (którego pełne ładowanie trwa około 2 godziny) oraz sześć jednorazowych nakładek - po dwie sztuki z każdego rodzaju. Poza tym producent dołącza instrukcję obsługi sprzętu.

Wygląd iRobot Braava Jet 240
iRobot Braava Jet 240 to niewielkich gabarytów urządzenie sprzątające, którego obudowa wykonana jest w całości z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jego wysokość minimalnie przekracza 8 cm - dzięki temu sprzęt nie będzie miał większych problemów dostać się pod niewysokie meble.

Robot sprzątający wyposażony jest w rączkę, która umożliwia łatwe i bezpieczne przenoszenie. Uchwyt w każdej chwili można schować. Obudowa kryje w sobie tylko jeden przycisk "Clean". Ponadto pod rączką znajduje się przycisk zwalniający nakładkę - dzięki czemu po zakończonym sprzątaniu można wyrzucić ją bezpośrednio do kosza bez konieczności kontaktu z nią. Jest to niezwykle higieniczne rozwiązanie. W tej części znajduje się również zatyczka zbiornika na wodę. Przed sprzątaniem "na mokro" powinniśmy owy pojemnik napełnić ciepłą wodą z kranu.

Spód urządzenia wyposażony jest w czujniki wysokości odpowiadające za to, aby sprzęt podczas sprzątania nie spadł np. ze schodów bądź innej krawędzi. Ponadto znajduje się tutaj czytnik nakładek - iRobot automatycznie, inteligentnie rozpoznaje typ nakładek, dzięki czemu "wie" w jakim trybie powinien pracować. I oczywiście element obowiązkowy - kółka. Pokryte są antypoślizgowym materiałem, który zapobiega niekontrolowanym ruchom urządzenia podczas sprzątania.


Przód sprzętu opatrzony jest wylotem dyszy spryskiwacza, który jest niezbędny podczas sprzątania "na mokro".

Podstawowe funkcje iRobot Braava Jet 240
Jak już wcześniej zostało wspomniane iRobot posiada trzy rodzaje nakładek, dostosowanych do innego typu sprzątania i czyszczenia.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również