Newsello.pl

Dyson przedstawia najnowszą generację odkurzaczy bezprzewodowych

Cyfrowy silnik bezprzewodowego odkurzacza Dyson V8 pomimo kompaktowej budowy osiąga prędkość 110 000 obrotów na minutę.
Dyson V8
Dyson V8

Każdy odkurzacz posiada silnik wytwarzający siłę ssącą. Ale nie wszystkie silniki są takie same. Niektóre odkurzacze bezprzewodowe posiadają niewielkie silniki, których moc jest niewielka. Z kolei silniki o dużej mocy są często bardzo ciężkie, przez co odkurzacz przestaje być poręczny.

Cyfrowy silnik bezprzewodowego odkurzacza Dyson V8 pomimo kompaktowej budowy osiąga prędkość 110 000 obrotów na minutę. W rezultacie to ważące zaledwie 2,6 kg urządzenie zapewnia niezwykle wysoką i stałą siłę ssania.

- Na tworzenie naszych małych i jednocześnie mocnych silników cyfrowych poświęciliśmy kilkanaście lat i ponad 250 milionów funtów. Sercem bezprzewodowego odkurzacza Dyson V8 jest właśnie nasz najnowszy silnik. Jest on wynikiem 18 miesięcy prac badawczo-rozwojowych i 500 000 godzin testów. Silnik ten sprawia, że bezprzewodowy Dyson V8 jest zarówno mocny, jak i poręczny. To zupełnie nowy wymiar sprzątania - powiedział James Dyson konstruktor i wynalazca oraz złożyciel firmy Dyson.

Bezprzewodowy odkurzacz Dyson V8 służy nie tylko do odkurzania podłóg. Można go szybko zamienić w odkurzacz ręczny, dzięki czemu sprzątniemy nim dosłownie wszystko od podłogi aż po sufit. Czerpiąc z dziesięciu lat doświadczeń w projektowaniu silników i technologii bezprzewodowych, wyposażyliśmy odkurzacze Dyson V8 w rozwiązania wyróżniające je na tle poprzedników. Najważniejsze nowe rozwiązania w modelu Dyson V8 to znacząco dłuższy czas pracy, higieniczny sposób opróżniania zasobnika, jeszcze wyższa siła ssąca oraz niższy poziom hałasu.

Zawsze gotowy do pracy
Odkurzacze Dyson V8 nie posiadają kabla. Nie musimy nic rozwijać, podłączać ani ciągać za sobą. Nic nie ogranicza naszego zasięgu. W każdej chwili po prostu zdejmujemy odkurzacz ze stacji dokującej i możemy od razu zabrać się za sprzątanie.

Czyste dywany, płytki i panele
Uzupełnieniem ogromnej siły ssania silnika cyfrowego Dyson V8 jest technologia zastosowana w ssawkach. Ssawka z elektroszczotką usuwa sierść i brud tkwiący głęboko pomiędzy włóknami dywanu, a przeznaczona do podłóg twardych ssawka z miękkim wałkiem usuwa z nich zarówno duże, zabrudzenia, jak i drobny pył.

Zaledwie 2,6 kg
Najważniejsze elementy bezprzewodowych odkurzaczy Dyson, takie jak silnik i bateria, umieszczone są blisko uchwytu. Zapewnia to optymalne rozmieszczenie środka ciężkości, dzięki czemu dużo lżej i łatwiej jest manewrować ssawką, zarówno po podłodze, jak i pod sufitem.

Higieniczne opróżnianie zbiornika
Bezprzewodowe odkurzacze Dyson V8 posiadają innowacyjny mechanizm opróżniania zbiornika. Podczas jego opróżniania specjalna gumowa uszczelka usuwa zabrudzenia, które przywarły do powierzchni kołnierza. Dzięki temu pozbywamy się ich jednym ruchem bez konieczności usuwania ich własnoręcznie. Kolejną nowością w porównaniu z wcześniejszymi modelami jest większa pojemność zbiornika.

Najważniejsze informacje:

• Czas pracy baterii: obecnie wynosi do 40 minut (we wcześniejszych modelach: do 20 minut). Dzięki stabilnym bateriom litowo-jonowym poziom siły ssania jest tak samo wysoki przez cały czas. Nowy wskaźnik poziomu baterii pokazuje ile czasu pracy pozostało nam jeszcze do dyspozycji.
• Poziom hałasu: Bezprzewodowe odkurzacze Dyson V8 są o 50% cichsze od wcześniejszych modeli.
• Tryb max: wyższa siła ssania, przydatna przy bardziej wymagających zabrudzeniach. Zmiana trybu odbywa się przy pomocy intuicyjnego przełącznika. W trybie max siła ssania wynosi 115 AW, podczas gdy w poprzednich modelach wynosiła maksymalnie 100 AW.
• Filtrowanie całego urządzenia: filtry wychwytują alergeny i zapewniają wydmuch czystego powietrza. Wszystkie urządzenia Dyson V8 są standardowo wyposażone w nowatorski filtr zasilnikowy.
• Ssawki z technologią Dyson: dzięki specjalnym końcówkom usuniemy kurz i brud z każdej szczeliny. Każda ssawka została zaprojektowana z myślą o konkretnych zadaniach, dzięki czemu odkurzaczem Dyson V8 możemy sprzątnąć cały dom. Miniaturowa elektroszczotka usuwa sierść i uporczywy brud ze schodów, z samochodu i z mebli. Wszystkie szczotki posiadają szybkozłączkę ułatwiającą ich bezproblemową wymianę.
• Wytrzymała konstrukcja: odkurzacz wykonany jest z mocnych  materiałów, dobranych pod kątem trwałości i lekkości. Przezroczysty zbiornik wykonany jest z tego samego tworzywa poliwęglanowego, co tarcze używane przez prewencyjne oddziały policji.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jak dobrze zagospodarować miejsce w kuchni? [fot. PR Expert / Häfele]

Jak dobrze zagospodarować miejsce w kuchni?

Dla domu
poniedziałek, 11 czerwca 2018, 09:59
Myśląc nad aranżacją kuchni, powinniśmy zadbać o ergonomię i dobry design. W miejscu, w którym wykonuje się tyle prac, ciężko jest jednak zapewnić sobie obydwie te rzeczy. Sprawę mogą ułatwić nam dobrze wybrane szuflady!

Zobacz również