Newsello.pl

Chwile spędzone z rodziną zostają z nami na zawsze

Mamy, zapytane w badaniu z czym kojarzą im się śniadania jedzone ze swoimi bliskimi, gdy same były dziećmi, wymieniają głównie: poczucie ciepła rodzinnego domu (45%) i bycia jedną rodziną (35%) oraz radość (25%).
Chwile spędzone z rodziną zostają z nami na zawsze. Owocowo-jogurtowe śniadanie z płatkami Lubella
Chwile spędzone z rodziną zostają z nami na zawsze. Owocowo-jogurtowe śniadanie z płatkami Lubella

Dobre wspomnienia i kojarzące się z nimi pozytywne emocje, to jeden z elementów budujących szczęśliwe życie. Dlatego warto korzystać z każdej okazji, by budować bazę takich wspomnień – także dla naszych dzieci, aby mogły z nich czerpać w przyszłości i tworzyć podobną dla własnych pociech.

Duże znaczenie dla powstania pozytywnych wspomnień i emocji, które towarzyszą nam od dzieciństwa przez całe życie, mają codzienne, pełne ciepła i poczucia bezpieczeństwa chwile spędzone z najbliższymi. Do takich momentów należy np. wspólne, rodzinne śniadanie. 21% badanych mam deklaruje, że kiedy były dziećmi, rodzinne posiłki o poranku dawały im, oprócz poczucia ciepła rodzinnego, jedności i radości, również pozytywną energię na cały dzień. Te chwile kojarzą się także z poczuciem bezpieczeństwa (wskazało tak 22%) oraz szczęściem (20%)* – czyli emocjami, które budują solidne podstawy do tego, by stać się zadowolonym z życia dorosłym.

Warto zatem co dzień rano spędzić chociaż kilka minut z najbliższymi przy stole. Najlepiej, aby śniadanie nie było pracochłonne. Posiłek upłynie wtedy w spokojnej i jeszcze milszej atmosferze. Ważne jednak, by był wartościowy i pożywny. Doskonale sprawdzą się tutaj np. Lubella Corn Flakes Klasyczne. To chrupiące, pyszne zbożowe płatki, które powstały ze złocistej, najwyższej jakości kukurydzy. Mają prosty skład i nie zawierają żadnych sztucznych barwników. Stanowią źródło błonnika i cennego pierwiastka – fosforu. Polane mlekiem lub jogurtem są idealnym pożywnym śniadaniem dla całej rodziny. Każdy może sobie stworzyć jego własną, szybką i smakowitą wersję, dodając do płatków zbożowych np. łyżkę syropu klinowego, ulubione owoce czy orzechy. W ten prosty sposób nasz organizm zyska dawkę energii na najbliższe godziny, a my zyskamy kolejne miłe, rodzinne wspomnienie.

Owocowo-jogurtowe śniadanie z płatkami Lubella Corn Flakes Klasyczne

POTRZEBUJESZ (na 4 porcje):
• 4 szklanki płatków Lubella Corn Flakes Klasyczne
• 300 g serka homogenizowanego lub gęstego jogurtu naturalnego
• 3 szklanki malin
• 3 sztuki kiwi
• 8 moreli
• owoce jeżyny i listki mięty do dekoracji
• opcjonalnie 1 łyżeczka miodu lub syropu klonowego
• 4 słoiczki lub pucharki

3 szklanki płatków kukurydzianych zblenduj lub pokrusz. Opłukane maliny zmiksuj - można dodać łyżeczkę miodu lub syropu klonowego. Kiwi, morele obierz i także zmiksuj na puree. Każde owoce osobno. Układaj warstwami w naczyniu. Udekoruj pozostałymi płatkami, owocami i miętą.

 

*Opinie matek dzieci 6-12 lat na temat śniadań. Badanie przeprowadzone w maju 2017 roku przez IQS Sp. z o. o., na zlecenie marki Lubella. Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI na grupie osób pełnoletnich. Wielkość próby N = 180.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Makarony Lubella

Makarony Lubella – najlepsze ze zboża

Kulinaria
wtorek, 09 października 2018, 14:09
Trwa kolejna odsłona telewizyjnej kampanii prezentującej "Najlepsze ze zboża". Spot przedstawia makarony Lubella, które towarzyszą nam o każdej porze dnia.
domowe ekspresy do kawy

3 urządzenia, które pokochasz w swojej kuchni

Kulinaria
wtorek, 02 października 2018, 09:55
Posiadanie jakichkolwiek sprzętów w kuchni to rzecz niebywale obowiązkowa. Wiele z nas pragnie posiadać urządzenia, które przede wszystkim ułatwią wiele zadań, a przy okazji będą wielofunkcyjne i łatwe w obsłudze.

Zobacz również