Newsello.pl

Zatkany odpływ w wannie – jak go udrożnić?

Niedrożność odpływu to często spotykany problem. Najczęściej wynika z przedostawania się do rur kanalizacyjnych włosów i resztek jedzenia podczas mycia naczyń.
odpływ wanny
odpływ wanny

Niedrożność odpływu to często spotykany problem. Najczęściej wynika z przedostawania się do rur kanalizacyjnych włosów i resztek jedzenia podczas mycia naczyń. Sposobem na uniknięcie zatkania się instalacji jest stosowanie sita, które wyłapuję wszystkie nieczystości oraz regularne korzystanie ze środków do przeczyszczania rur. Jeśli jednak jest już na to za późno, pozostaje kilka opcji.

Samodzielne udrożnienie rur

Kiedy woda zaczyna odpływać wolniej niż zwykle to pierwszy etap, w którym należy jak najszybciej podjąć działanie. Oznacza to, że gdzieś wewnątrz kanalizacji powstał zator, który trzeba szybko usunąć, by nie przeobraził się w dużo poważniejszy problem, jakim będzie całkowite zatkanie rury. Istnieje kilka możliwości, z których skorzystać można we własnych zakresie, jednak należy mieć świadomość, że nieumiejętne działanie może prowadzić do kosztownych uszkodzeń. Najbezpieczniejszym narzędziem jest przepychaczka. To gumowy kielich z drewnianym drążkiem, który wymaga dociskania do odpływu, na skutek czego się zasysa, a następnie energicznego odciągania. Inną metodą są preparaty przeznaczone do udrożniania. Mają one jednak działanie drażniące zarówno dla rur, jak i dla człowieka.

Skorzystanie z pomocy specjalisty

To opcja szczególnie bezpieczna dla osób, które nie wiedzą, jak zabrać się do rozwiązania problemu. Mając świadomość, że podejmowanie prób samodzielnie może pogorszyć sytuację, wybranie usług fachowej firmy pozwoli uniknąć strat związanych z ryzykiem powstania uszkodzeń. Zespół Stankan (https://www.stankan.pl) wykorzystuje metody, które są skuteczne, a jednocześnie nie tworzą zagrożenia dla stanu rur. Fachowcy, którzy posiadają doświadczenie wykonają swoja pracę szybko i jednocześnie nie dopuszczą do powstania dużego bałaganu. W wyniku udrożniania rur na własną rękę, często dochodzi do cofania się wody lub nawet jej „wybicia”, co najgorsze wraz z nieczystościami, które znajdują się w kanalizacji. W skutek tego wewnątrz unosi się nieprzyjemny zapach, a zalane mieszkanie może ponieść straty w wyniku zniszczenia mebli i innych przedmiotów znajdujących się wewnątrz.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com/MikesPhotos

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jak fajnie udekorować salon?

Jak fajnie udekorować salon?

Inne
wtorek, 23 lutego 2021, 08:59
Dobór odpowiednich dodatków do salonu pozwoli na stworzenie wyjątkowo przytulnego miejsca. Zastanawiasz się jak fajnie udekorować nasz salon? I jakie dekoracje do salonu wybrać?
rodzaje ogrodzeń

W jakie ogrodzenie warto zainwestować?

Inne
czwartek, 29 listopada 2018, 09:02
Ogrodzona posesja stwarza nie tylko większy komfort, bo można ukryć się przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, lecz również w znacznym stopniu wpłynie na poczucie bezpieczeństwa.

Zobacz również